Fosfátem pufrovaný fyziologický roztok je běžně používaným pufrem v biologickém výzkumu. Jedná se o solný roztok obsahující fosforečnan sodný s vodou jako rozpouštědlem. Do některých přípravků se také přidávají chlorid draselný a fosforečnan draselný. Osmolarita a koncentrace iontů v roztoku odpovídají hodnotám v lidském těle.
Fosforečnany lze rozdělit na ortofosforečnany a polykondenzované fosforečnany: fosforečnany používané při zpracování potravin jsou obvykle sodné, vápenaté, draselné a železité a zinečnaté soli jako nutriční fortifikátory. Běžně používané potravinářské fosfáty Existuje více než 30 druhů.
Ve zředěném vodném roztoku existuje fosforečnan ve čtyřech formách. V silně alkalickém prostředí bude více fosfátových iontů; ve slabě alkalickém prostředí bude více hydrogenfosforečnanových iontů. Ve slabě kyselém prostředí se častěji vyskytují dihydrogenfosfátové ionty; v silně kyselém prostředí je hlavní existující formou ve vodě rozpustná kyselina fosforečná.
Pro uchování krve pro transfuzi po určitou dobu přidejte vhodný antikoagulant a snažte se zabránit znehodnocení tekutiny použité ke znehodnocení během doby skladování.Požadavky na konzervaci krve:
Zabránit koagulaci, zajistit živiny potřebné pro buněčný metabolismus, prodloužit životnost mimo tělo a zajistit, aby po infuzi pacientovi mohl plnit odpovídající funkce. Proto je nutné při skladování přidávat antikoagulancia, živiny potřebné pro buněčný metabolismus a kontrolu teploty v určitém rozmezí. Vzhledem k různým vlastnostem různých krevních buněk jsou způsoby skladování také různé a doba skladování je také odlišná.